Szczegółowe, istotne dla Ciebie informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj

Zostaw nam swoje dane. Otrzymasz prospekt informacyjny z większą ilością informacji oraz instrukcje, jak umówić się na rozmowę oraz spotkania ws potencjalnej współpracy.

Dowiedz się więcej

Stava - biznes odporny na koronawirusa

Otwórz własny oddział Stava i zarabiaj na dowozach jedzenia oraz zakupów.

Stava - franczyza

Czym zajmuje się Stava?

Pomagamy restauracjom i sklepom rozwijać biznes w oparciu o dowozy, sprowadzając kwestię dostawy do kilku kliknięć na tablecie. Uwalniamy je od problemów z kierowcami, pojazdami i bieżącą kontrolą poszczególnych dostaw. Jednocześnie zapewniamy o 20-25% niższe koszty oraz znacznie krótsze czasy dostaw.

  • Osiągasz zyski już od małej skali - oddział może być zyskowny już od 30 dowozów dziennie.
  • Masz duży potencjał rozwoju - każdy samochód zaangażowany w dowozy to 1000 - 2500 zł zysku miesięcznie. Największe oddziały angażują po kilkadziesiąt samochodów i nadal rosną. Liczba dowozów w sieci rośnie w tempie ponad 10% miesięcznie.
  • Ponosisz niską inwestycję na start - wystarczy 20 tys. zł własnego kapitału.
  • Otrzymujesz najlepsze narzędzia - czyli oprogramowanie automatyzujące logistykę, administrację i finanse. Umów się na prezentację i przekonaj się sam, w czym tkwi różnica.
  • Korzystasz z zaufania klientów - Stava to marka znana z najwyższych standardów. Zainicjowana przez nas w związku z koronawirusem akcja #bezpiecznedowozy przyciągnęła blisko 20 największych sieci gastronomicznych w Polsce.
  • Masz bezpieczeństwo - wynikające ze współpracy ze sprawdzonym partnerem, liderem rynku, o największej skali, renomie i 6-letnim doświadczeniu w branży.
  • Ponieważ najlepsi współpracują właśnie ze Stavą.

Dlaczego właśnie Stava?

Zaufali nam między innymi:

Franczyza Stava to

niepowtarzalna okazja biznesowa

  • Dostępne terytoria szybko się kończą - ponad 300 kandydatów miesięcznie i tylko jeden oddział w mieście lub jego części.
  • Ograniczona konkurencja - oddziały Stava realizują zamówienia spływające do restauracji i sklepów z różnych źródeł. Popularne serwisy do zamawiania, jak Pyszne.pl, UberEATS, czy Glovo nie są dla Ciebie konkurencją, lecz źródłem zamówień. Rośniesz razem z nimi.

Prowadzimy obecnie 30 oddziałów w 26 miastach w Polsce. Kolejnych kilka jest w procesie uruchamiania.


Duże miasta podzielone są na kilka oddziałów, a rozwinięte już oddziały od czasu do czasu zmieniają właścicieli. Zgłoś się, to poinformujemy Cię o otwartych w danej chwili możliwościach w Twoim mieście.

Jeżeli w Twoim mieście

jest oddział Stava - nic straconego!

Franczyzobiorcy o Stava

Poznaj też historię Roberta, który prowadzi oddział w Rzeszowie. Nasz franczyzobiorca opowiada o początkach swojej współpracy ze Stava oraz o tym, jak wygląda codzienne prowadzenie oddziału.

Magda i Tomek to franczyzobiorcy Stava z Częstochowy. Posłuchaj, co mówią o nas i o naszym biznesie.

Kamil, franczyzobiorca Stava z Legnicy opowiada o tym jak rozwinął dowozy jedzenia w swoim mieście, oraz o tym jak zaowocowało to otwarciem kolejnego oddziału Stava.

Ala i Jarek, franczyzobiorcy Stava z Bielska-Białej opowiadają o początkach swojego biznesu, o tym jak się rozwijał, jak pracuje się w sieci franczyzowej i jaki potencjał ma rynek food delivery.

Prowadziłem od roku firmę samodzielnie. Po zapoznaniu się z ofertą Stavy

zdecydowałem się podjąć współpracę. Po kilku dniach jestem pozytywnie zaskoczony lepszym funkcjonowaniem mojego oddziału.

Kamil Malewski, oddział franczyzowy Stava Legnica

Rafał Jaźwiński, oddział franczyzowy Stava Białystok

Wsparcie, jakie dostałem od firmy Stava, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Prowadziłem wcześniej rozmowy z innymi firmami franczyzowymi, zakres współpracy

jest bez porównania.

Stava w mediach

Gastro-kurierzy to pomysł na biznes pod marką Stava. Firma wyręcza restauracje w dostarczaniu posiłków do klientów. - Franchising.pl

Franczyza, jakiej jeszcze nie było. Kluczem do sukcesu usługi STAVA jest centralnie zarządzana flota kurierów oraz autorski system informatyczny. - Pomysły na biznes

Opcja dostawy jedzenia do domu jest popularna zarówno w dużych miastach,

jak i mniejszych miejscowościach. - FranczyzawPolsce.pl

Segment jedzenia w dostawie stanowi obecnie około 5 proc. wartego 25 mld zł rynku — podaje Stava, firma z własną flotą kurierów, która wyspecjalizowała się w realizacji takich zamówień na rzecz restauracji. - Puls Biznesu

Znaleźli lukę na rynku i weszli w nią. Dziś sprzedają franczyzy na swój pomysł,

a zainteresowanie przekroczyło oczekiwania jego twórców. - Rzeczpospolita

Średnio ok. 56 zł płaci Polak za zamówiony posiłek z dostawą. Jedzenie kupujemy przeważnie w weekendy, najczęściej wybieranym przez nas daniem jest pizza,

a zamówienia składamy zwykle telefonicznie. Co jeszcze wynika z raportu firmy

Stava o rynku dowozów jedzenia? - Onet

Jak mówi (...) Paweł Aksamit, prezes firmy Stava: Liczba zamówień bardzo mocno zależy

od dnia tygodnia. - Bankier.pl

Te trzy firmy napędzają duże zmiany na rynku gastronomicznym. Choć według badań firmy Stava segment posiłków z dostawą to tylko 5 proc. całego rynku (którego wartość

ten sam raport szacuje na 25 mld zł), to rośnie on dwukrotnie szybciej niż jedzenie

"na miejscu". - Polityka

Coraz więcej restauracji rezygnuje z własnych dostawców posiłków i decyduje się

na współpracę z profesjonalną firmą kurierską rozwożącą dania na wynos. - SuperExpress

Wywodząca się z Opola firma Stava wchodzi do Białegostoku - będzie obsługiwała restauracje, bary, pizzerie, dostarczając zamówienia ich klientom. - Poranny.pl

W miesiącu zgłasza się do nas 150-180 osób zainteresowanych franczyzą. Harmonogram na 2018 rok zakłada uruchomienie 10 kolejnych oddziałów. Biorąc pod uwagę,

że już mamy rezerwacje terminów otwarć nawet na czerwiec 2018 to jest szansa,

że plan uda się zrealizować. - MamBiznes.pl

Stava to pierwsza w Europie franczyza w branży dowozów posiłków. Oferowane przez franczyzobiorców Stava usługi pomagają restauracjom rozwijać biznes w oparciu o dowozy, sprowadzając kwestię dostawy do kilku kliknięć na tablecie. - Horecanet.pl

Dowiedz się więcej

Zostaw nam swoje dane. Otrzymasz prospekt informacyjny z większą ilością informacji oraz instrukcje, jak umówić się na rozmowę oraz spotkania ws potencjalnej współpracy.

Szczegółowe, istotne dla Ciebie informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.

Stava S.A.


ul. Kowalska 1

45-588 Opole, Polska

KRS: 0000867888

NIP: 7543071410

REGON: 161514837

© Stava 2014 - 2020