Wypełnij formularz a skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy szczegóły

wypełnij formularz zgłoszeniowy

Dlaczego mam wybrać Stavę?

Tylko 10 000 zł na start! Jak to możliwe?

Oczywiście żaden biznes nie wymaga, tak małej inwestycji. Otwarcie nowego oddziału Stava to koszt ok. 50 000 zł. Nasza firma finansuje pozostałe koszty. Oznacza to, że nowy franczyzobiorca nie ponosi kosztów inwestycji na potrzebny sprzęt przed startem oddziału, tylko wynajmuje go od Stava za 1 zł miesięcznie przez pierwsze trzy miesiące działania punktu.

Wymagany kapitał w wysokości 10 000 zł jest niezbędny, aby pokryć koszty związane z przejazdem, noclegiem, a także wyżywieniem w trakcie odbywania szkoleń oraz zakupić środki ochrony indywidualnej dla siebie i pracowników.

Jakie wsparcie oferuje Stava, jeśli chodzi o pozyskanie środków na otwarcie oddziału?

Stava posiada środki, aby finansować start oddziału. Dlatego, aby otworzyć oddział Stava, wystarczy 10 000 zł – finansujemy wyposażenie oddziału, zlikwidowaliśmy opłatę wstępną oraz oferujemy poręczenie na leasing samochodów. Wynajem sprzętu od centrali Stava nie wiążę się z koniecznością zaciągania kredytu.

Jak wystartować z biznesem?

Ile samochodów jest potrzebnych na początek?

Większość oddziałów Stava startuje z 3 autami.

Czy muszę wynajmować lokal na start oddziału?

Nie, nie ma takiej potrzeby. Pracę administracyjną można na początku prowadzić z domu, a z pracownikami spotykać się np. w restauracji, z którą współpracujemy. Spotkania z potencjalnymi klientami natomiast odbywają się w ich lokalach.

Jaką opłatę franczyzową pobieracie od dostawy?

Stosunek opłat franczyzowych powinien wynosić 2:1, tj.: jeżeli oddział generuje marżę wspólną na poziomie 30%, to 20% zostaje u franczyzobiorcy, a 10% jest opłatą franczyzową bieżącą.

Sprawy formalne

Jakie trzeba spełnić warunki aby wejść do sieci?

Aby wejść do naszej sieci potrzebujesz mieć 10 000 zł własnego kapitału, mieszkać w miejscowości powyżej 40 000 mieszkańców lub w jej pobliżu i być gotowy w pełni zaangażować się w ten biznes.

Co dostaję w ramach umowy franczyzowej?

W ramach umowy franczyzowej franczyzobiorca otrzymuje nasz brand oraz „know-how”, dostęp do unikalnych umów sieciowych, wsparcie w przygotowaniu, w starcie oraz po starcie oddziału, szkolenia praktyczne oraz teoretyczne, możliwość współpracy z najszybciej rozwijającą się siecią gastro-kurierską w Polsce oraz dostęp do naszego narzędzia – systemu IT, który pomaga w administracji oraz samodzielnie zarządza logistyką dostaw. To Twoja główna przewaga rynkowa.

Czy lepiej mieć założoną spółkę, czy wystarczy własna działalność gospodarcza, aby otworzyć oddział Stava?

Wystarczy jednoosobowa działalność gospodarcza i taką formę również zalecamy, przede wszystkim z uwagi na koszt związany z prowadzeniem spółki (pełna księgowość + podwójne opodatkowanie). Dzięki temu na koszty księgowe można przeznaczyć 200 zł, a nie kilka tysięcy.

Czy franczyzobiorca Stava jest płatnikiem VAT?

Nasza usługa skierowana jest do restauracji oraz sklepów, tak więc do przedsiębiorców, którzy są płatnikami podatku VAT. Dlatego usługa, którą świadczą nasi franczyzobiorcy jest również objęta 23% podatkiem VAT. Przy prowadzeniu działalności gospodarczej VAT jest „przezroczysty” to znaczy, że klient płaci podatek, który może sobie odliczyć, odzyskując tym samym jego wartość.

Wypełnij formularz a skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy szczegóły

wypełnij formularz zgłoszeniowy